Lujzus Ring-tai
- Anna Biró-Pentaller
- Nov 1, 2018
- 2 min read
Updated: Jun 13, 2019
Akkor találkoztam először Lujzussal, és ezzel a konkrét hordozóval, amikor nyáron alternatívát kerestem a hosszú-hosszú rugalmas kendő helyett. Kezdtem már nehéznek érezni a kisfiam a rugalmas kendőben, de a fő problémám nem is ez volt, hanem az, hogy a nyári melegben már elviselhetetlen volt számomra, hogy rengetegszer magamra tekertem az egyébként is meleg érzetű kendőt, és nem mellesleg a babámnak sem volt már kellemes. A csatos hordozómhoz azonban még túl kicsi volt ekkor. Olyan formázott hordozót szerettem volna, ami szövött kendő anyagból készült, de aminek a kendőszárait nem kell magamra tekergetni, és fontos volt az is, hogy állítható legyen a hátrész, hiszen a babám még kicsi volt ekkor. Így jutottam hát végül Lujzushoz, és a ring-tai hordozóhoz.

Már több fontos tulajdonságát is említettem: például, hogy a hátrész állítható. A magassága két cipzárral, az alsó szélessége pedig a derékpánton rögzülő hevederekkel. A kendőszárakat nem kell magamra tekerni-kötni, hiszen lényegében ez a hordozó úgy működik, mint egy csatos hordozó, azzal a különbséggel, hogy a csatok helyén karikák vannak, ezeken keresztül bújtatjuk a kendőszárat, és tudjuk vele szorosabbra húzni vagy lazítani a hordozót. Ebből kifolyólag a használata is rém egyszerű. Az már csak hab a tortán, hogy gyönyörűséges barna folklór love és barna gyémántsávoly kendők kombinációjából született… A vállpánt párnázott, ami így nagyon kényelmes, és egy karikában végződik. A karikába befűzzük a „kendőszárat” ahhoz hasonlóan, ahogyan egy karikás kendővel tennénk. A kendőszár a popsi alól indul, ahol egy hevederen átbújtatva popópántként a láb alatt elvezethető, ami ideális kisebb babák esetében. Viszont ha terpeszt bővítenénk, akkor a hevederből kibújtatva, láb felett elvezetve szintén használható. A karikás megoldás nekem nagyon szimpatikus, könnyen és gyorsan állíthatóak a vállpántok, és a derékpánt is. Nekem hiányzott hozzá a mellkaspánt, főleg elöl hordozáskor, hiszen ekkor „le akartak csúszni” a vállamról a pántok. Mellkaspánt helyett viszont bevethetjük a lelógó kendőt, amit összeköthetünk – ehhez kell némi hajlékonyság, ha épp elöl hordozunk, de megoldható, és sokat javít a komfortérzeten. A kialakítása alapján inkább a háton hordozás adja magát, de én elöl is sokat hordoztam benne, amíg kisebb súlyú volt a babám, nagyobb súlynál háton kényelmes.
Számomra egyetlen hátránya a vékony derékpánt, ami miatt inkább vállra terhel a hordozó. Rövidtávon nem okoz gondot, de hosszú távon már megéreztem, hogy húzza a vállam. Ezen sokat segített már az is, hogy a lelógó kendőt mellkaspánt gyanánt összekötöttem. Ez viszont egyéni preferencia kérdése.
Amellett, hogy gyönyörűséges, különleges és ritka hordozó, ez tényleg nem sűrűn jön szembe az emberrel az utcán. Ami számomra külön pozitívum, hogy a Lujzus hordozókat egy magyar WAHM anyuka varrja, hazai szövödében szövött kendőkből.
コメント