top of page
liliputi4-6.JPG

Megkötős kenguruk

Ebbe a csoportba tartoznak például az úgynevezett mei tai-ok, félcsatos hordozók, illetve más hibrid hordozóeszköz is. Ami közös bennük, hogy kötözni kell őket – ebben a hordozókendőkhöz hasonlítanak. Azonban ők előre meg vannak varrva: van derékpátnjuk, egy téglalap alakú hátrészük és hosszú vállpántjaik, ezeknek a megkötésével igazíthatjuk pontosan magunkra és babánkra a hordozót. Készülhetnek szövött hordozókendő-anyagból, vagy erős vászon anyagból is.

Előnyei

Használhatjuk őket elöl, oldalt (csípőn) és háton hordozáshoz is. A kötős kengurukra is igaz az, hogy többféle módon variálhatóak, sokféleképpen vezethetjük a vállpántokat vagy kendőszárakat, ezáltal rugalmasan testre szabhatóak.

 

Sok család azért választ megkötős kengurut, mert kedvelik a kendő ölelős érzését, de nem szeretnének a hosszú kendőanyaggal bajlódni, így ez egy gyorsabb, egyszerűbb megoldás számukra. Egyszerűségben valóban vetekszik a csatos kenguruk használatával, hiszen nincsen rajta sok csat és heveder, aminek a kezelését át kéne látni.

 

Hátrányai

Mint minden előre megvarrt hordozónak, a kötős kenguruknak is vannak korlátai. Általánosságban elmondható, hogy a megkötős kenguruk vagy a hordozós kor elején, vagy egy nagyobb kisgyermeknél már nem lesz méretben megfelelő. Ez a konkrét márkától és a hordozó típusától, méreteitől, állítási lehetőségeitől függ. Baby tai-nak nevezik a kis méretű mei tai-okat, amiket akár újszülött kortól vagy néhány hónapos kortól használhatóak. Nagy méretű vagy „toddler” mei tai-ok is készülnek, amik pedig nagyobbacska csecsemőkortól lesznek méretben jók a babára és kifejezetten nagy súly cipelésére tervezték őket.

 

Vannak családok, akik nem tartják praktikusnak, hogy a megkötős kenguru pántjai megkötés közben lelógnak a földre.

A nálam próbálható megkötős kenguruk:

Hop-tye Conversion Marrakesh baby tai

Bondolino

bottom of page